Vysokotlaké čističe GARDENIUS

Blíží se jaro, které je vhodné nejen pro začátek setby, ale je to taktéž doba, která je úzce spjatá s úklidem. V zimních měsících jen těžko někoho napadne, že bude věnovat čas mytí jízdního kola, dlažby nebo automobilu. Ale jakmile vysvitne sluníčko a teploty se vyšplhají nad 15°C, mnohé to vyláká ven a hned začnou přemýšlet co budou dělat. Jste již na tuto dobu připraveni? Čištění teras, dlažeb, dvora, i stěn domu či automobilu mohou dát fyzicky pěkně zabrat, ale s pomocí wapky nebo-li vysokotlakého čističe značky GARDENIUS, to pro vás bude hračka.

Avšak v naší nabídce se nachází hned několik vysokotlakých čističů GARDENIUS. Najdete zde typ GE7W120, GE7W180-1 , GE7W180 a GE7W220. Jak se v nich ale vyznat a vybrat si takový, jenž bude nejlépe vyhovovat všem vašim potřebám? Uděláme si malé srovnání, které vám při výběru vysokotlakého čističe jistě pomůže. Začneme s tím co všechny typy mají společného.

Společné rysy wapek

V prvé řadě to je axiální čerpadlo s pístem z nerezové oceli. Axiální pístové čerpadlo využívá rotačního pohybového mechanismu se šikmo postaveným kotoučem, který generuje postupný periodický zdvih několika malých pístů umístěných v pouzdře v ose s hřídeli. Tyto písty pak v první polovině pracovního cyklu, kdy jsou uvolňovány a pohybují se díky pružinám směrem ke kotouči, provádějí nasávání vody ze sacího otvoru. Následně v druhé polovině cyklu, kdy jsou kotoučem stlačovány, vodu vytlačí do výstupního otvoru. Tím provádí čerpání vody a zároveň produkují velmi vysoký výstupní tlak.

Druhým společným prvkem je kompaktní motor s měděným vynutím. Měděné vynutí má tu výhodu, že oproti hliníkovému vynutí je mnohem kvalitnější a zároveň takový motor si zachová i kompaktní rozměry. Motor s měděným vynutím vám navíc zaručí i delší životnost. A jak je to s připojením vody? Všechny typy se řadí do vysokotlakých čističů pro hobby použití. Proto je přívod vody standardně řešen napojením na běžný vodovodní rozvod.

Mají společného i něco dalšího? Mají a jedná se o věci, které přinášejí uživateli komfort při jejich používání. O co jde? O skvělé funkce, ke kterým patří samonasávání a systém Auto-stop. Samonasávání umožňuje odsát vzduch z potrubí, což znamená, že před použitím nemusíte zavodňovat potrubí. Funkce Auto-stop je ještě zajímavější. Touto funkcí se rozumí, že při uvolnění spouště pistole dojde k okamžitému zastavení motoru a proudu vody. No není to skvělé? To vám ušetří nejen vodu, ale i čas a spotřebu elektrického proudu.

K těmto věcem také patří pojezdová kolečka a madla, která jsou přítomna téměř na všech typech. Výjimka je u vysokotlakého čističe GE7W120, který pojezdová kolečka nemá, ale je vybaven madlem pro snadné přenášení. Díky těmto kolečkům nebude přesun vysokotlakého čističe žádný problém. Snadno ho dopravíte na místo určení a to bez zbytečné námahy.

Nejdůležitější je výkon a výbava

Zásadní rozdíl spočívá ve výkonu jednotlivých vysokotlakých čističů a ve výbavě, která je součástí balení. Začneme nejlevnější variantou, kterou je vysokotlaký čistič GE7W120. Tento čistič má výkon 1200 Wattů a jeho maximální hodnoty jsou samozřejmě nižší než u dražších variant. Například maximální průtok je 390 litrů za hodinu a maximální tlak činí 100 barů. Dodává se i se základním vybavením do kterého patří stříkací pistole s bezpečnostním zámkem, nastavitelná tryska pro bodové a plošné mytí, 5 metrů dlouhá vysokotlaká hadice s bajonetovou přípojkou a rychlospojka s filtrem pro přívod vody.

Naproti tomu nejdražší varianta – vysokotlaký čistič GE7W220 disponuje 2200 Wattovým výkonem, což samo osobě svědčí o vynikajících vlastnostech a mnohem rychlejší práci, ať už sním budete čistit cokoli. Maximální průtok se dostává na hodnotu 450 litrů za hodinu a i maximální tlak se pohybuje ve vyšších číslech oproti levnější variantě. Tato hodnota se zastavila na rovných 150 barech. S tímto vysokotlakým čističem si už můžete kvalitně umýt i váš automobil. A co příslušenství? To je opravdu bohaté! Můžete se těšit na stříkací pistoli s bezpečnostním zámkem a funkcí natáčení trysky, vysokotlakou rotační trysku, nastavitelnou trysku pro bodové a plošné mytí, pevný kartáč, rotační kartáč, kartáč na dlažby, 5 metrovou vysokotlakou hadici s bajonetovou přípojkou, rychlospojku s filtrem pro přívod vody a odnímatelnou vestavěnou nádržku na saponáty.

Zlatým středem je vysokotlaký čistič GE7W180-1, jehož výkon je 1800 Wattů a dosahuje i velmi slušných hodnot v oblasti maximálního průtoku a maximálního tlaku. Maximální tlak je u něj totiž 130 barů a maximální průtok činí 420 litrů za hodinu. V jeho příslušenství pak najdete stříkací pistoli s bezpečnostním zámkem a funkcí natáčení trysky, vysokotlakou rotační trysku, nastavitelnou trysku pro bodové a plošné mytí, pevný kartáč, 5 metrů dlouhou vysokotlakou hadici s bajonetovou přípojkou, rychlospojku s filtrem pro přívod vody a odnímatelnou vestavěnou nádržku na saponáty.

Je samozřejmě na vás po jakém vysokotlakém čističi sáhnete a kolik peněz do něj investujete, ale ať si vyberete jakýkoli typ od značky GARDENIUS věříme, že s ním budete velmi spokojeni. Proto neváhejte a pořiďte si některou variantu v autorizovaném e-shopu.Zpět na výpis aktualit Datum zveřejnění: 27.2.2018